O nás

 

Vítame Vás na stránkach chovateľskej stanice plemena slovenský čuvač Podunajský strážca. Naša chovateľská stanica sa nachádza neďaleko od Bratislavy v obci Rovinka.

K tomuto úžasnému plemenu nás priviedla naša sučka Jelina Carin dom. Spomínam si na deň, keď sme si naše vytúžené biele klbko priniesli domov. Aké zvláštne pocity nami prechádzali, z niečoho nového, neobjaveného. Veľmi sme sa tešili z nášho nového psieho kamaráta. No mali sme aj obavy, či sa Jeline bude u nás páčiť. Predsa len pastiersky pes v meste. Ako si zvykne na mestský život? Ako plynuli dni a trávili sme spolu s našim šteniatkom viac času, naše obavy sa rozplynuli a pochopili sme, že v Jeline sme našli tú najlepšiu kamarátku a ,,parťáčku" pre naše ,,vylomeniny". Jelina dokonale zapadla do našej rodiny, akoby bola jej súčasťou odjakživa. Naše šteniatko nám prinieslo kopu radosti a veselosti. Onedlho sa nám narodila dcérka.  Z Jeliny sa stala nepodplatiteľná ochrankyňa nového člena našej ľudsko - psej svorky. 

Jelina je úžasná sučka, ktorá miluje svoju rodinu a oddane ju stráži.  Jej inteligencia a výborná povaha z nej spravila plnohodnotného člena našej rodiny.